Jolanta Czerniga
Osoba Pierwszego Kontaktu w Centrum „Więź”.
Przyjmuje zgłoszenia i kieruje zainteresowanych do odpowiedniego specjalisty. Koordynatorka wolontariatu i zajęć edukacyjnych dla dzieci, animator czasu wolnego, koordynatorka Akademii 50+, Klubów dla Rodzin oraz Wakacyjnych Turnusów dla Rodzin.
Kierownik administracyjno-biurowy w CPP „Więź”.
Ks. Krzysztof Naczk
Doktor teologii moralnej, psycholog, psychoterapeuta.
Absolwent 4-letniego Studium Psychoterapii oraz Szkoły Terapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończył kurs zaawansowany terapii systemowej prowadzony przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii. Jest dyplomowanym terapeutą Somatic Experiencing® pracując psychofizjologiczną metodą leczenia objawów traumy i chronicznego stresu. Obecnie w trakcie szkolenia obejmującego leczenie traumy rozwojowej w modelu NeuroAffective Relational Model™ (NARM™). Pracował przez kilka lat na Oddziale Nerwic i Zaburzeń Osobowości w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.
Prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną, par, warsztaty rozwoju osobistego oraz kursy i szkolenia w ramach Szkoły Formacyjnej św. Józefa. Oferuje pomoc psychologiczną dla osób życia konsekrowanego oraz osób duchownych. Interesuje się zagadnieniami z pogranicza duchowości i psychologii.
W CPP „Wieź” pełni funkcję dyrektora.
Ks. Sławomir Ałaszewski
Doktor teologii rodziny. Ukończył 2-letnie szkolenie z Systemowej Terapii Rodzin w Krakowskim Ośrodku Terapii.
Jest Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin Diecezji Pelplińskiej oraz formatorem Doradców Życia Rodzinnego, wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie oraz w Instytucie Formacji Kapłańskiej, animatorem Spotkań Małżeńskich.
W CPP „Więź” zajmuje się poradnictwem rodzinnym, spowiednictwem oraz pełni funkcję Z-cy dyrektora.
Katarzyna Topolska
Magister psychologii oraz teologii, psychoterapeutka. Ukończyła kurs dla zaawansowanych z zakresu Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu.
Zajmuje się diagnozą i pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży. Prowadzi terapię par i terapię rodziną.
Bogumiła Sankowska
Magister pedagogiki, psychoterapeutka, doradca zawodowy. Ukończyła kurs dla zaawansowanych z zakresu Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu.
Prowadzi badania pedagogiczne, zajęcia indywidualne oraz grupowe z dziećmi i młodzieżą, indywidualne konsultacje pedagogiczne dla rodziców oraz warsztaty tematyczne.
Katarzyna Kulas
Magister pedagogiki, psychoterapeutka – ukończyła kurs dla zaawansowanych z zakresu Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu.
Posiada doświadczenie w poradnictwie rodzinnym i wychowawczym, w działaniu interwencyjnym oraz profilaktycznym. Organizuje szkolenia we współpracy z różnymi instytucjami pomocowymi. Zajmuje się diagnozą, terapią pedagogiczną dzieci i młodzieży oraz psychoterapią par i rodzin. Pomaga rodzicom po stracie dziecka.
Alicja Grabska
Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia (nr uprawnień 499).
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie, studia podyplomowe z zakresu Psychologii Klinicznej na Akademii Medycznej w Gdańsku oraz studia podyplomowe z zakresu Wychowania do Życia w Rodzinie na Uniwersytecie Gdańskim. Współzałożycielka i członek zespołu Ośrodka Terapii Kobiece Dusze.
Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, m.in. DDA (dla Dorosłych Dzieci Alkoholików). Pracuje w nurcie integracyjnym, które łączy różne podejścia w psychoterapii.
Magdalena Fiturska
Psycholog z przygotowaniem pedagogicznym. Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, studia podyplomowe z doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, oraz kurs I stopnia „Systemowe rozumienie rodziny” prowadzony przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi udzielając im pomocy psychologicznej. Współpracuje także z rodzicami dzieci niepełnosprawnych wspierając ich w procesie wychowawczym, prowadząc grupę wsparcia i warsztaty podnoszące ich kompetencje wychowawcze. W Centrum „Więź” prowadzi konsultacje psychologiczne, poradnictwo wychowawcze, psychoterapię małżeńską i rodzinną.
Joanna Bładzikowska
Terapeutka, wieloletnia konsultantka telefonu zaufania dla osób w kryzysie, trenerka świadomej pracy z ciałem. Pracuje w nurcie integracyjnym, łącząc metody werbalne np. TSR ( ukończyła szkolenie podstawowe i zaawansowane Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) oraz pracy z ciałem ( absolwentka szkolenia dla terapeutów Polskiego Instytutu DMT oraz szkolenia z zakresu analizy ruchu (we Whole Movement) . Obecnie pogłębia swoją wiedzę na szkoleniach specjalistycznych w ramach Szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i w Therapeutic Art of Movement Institute w Rydze.
Wierzy, że integrowanie w człowieku aspektów emocjonalnych, poznawczych, fizycznych, duchowych i społecznych prowadzi do poprawy jakości życia, zdrowia i do rozwoju. Pasjonatka tańca i bycia w przyrodzie. Pracuje pod stałą superwizją. Możliwe także konsultacje w języku angielskim i rosyjskim, również online.
Katarzyna Sanocka-Szulc
Doktor nauk społecznych, magister psychologii i socjologii life/business coach, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji oraz trener umiejętności miękkich.
Ukończyła dzienne studia psychologiczne, socjologiczne i doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Podstawowy Kurs Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu, który obecnie kontynuuje na poziomie zaawansowanym, w zakresie pomocy indywidualnej, rodzinnej oraz pracy z parą (członek nadzwyczajny WTTS). Zainteresowana psychologią kobiecości, którą rozwija prowadząc Fundację Kobieta z Brzuszkiem.
W Centrum Więź prowadzi psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym i systemowym, głównie z młodzieżą i dorosłymi w depresji oraz parami, jak również sesje coachingowe oraz warsztaty. Pracuje w ujęciu holistycznym.
Piotr Mikucki
Doktor nauk humanistycznych, pedagog, psychoterapeuta. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy jako coach, trener, mentor.
W CCP „Więź” zajmuje się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej dorosłych. Pracuje w modelu integralnym wykorzystując różne nurty psychoterapeutyczne.
Anna Milanowska
Psycholog, specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta – w trakcie 4 roku szkolenia w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin “Na Szlaku” pod kierownictwem naukowym prof. Bogdana de Barbaro. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi terapię w nurcie psychodynamicznym oraz systemowym.
Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywała kilkanaście lat pracując z osobami uzależnionymi oraz ich rodzinami zarówno w systemie ambulatoryjnym jak i stacjonarnym. Prowadziła także działalność profilaktyczną w ramach warsztatów, kursów i szkoleń. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy z młodzieżą oraz ich rodzinami. Współpracuje z organami wymiaru sprawiedliwości. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
W Centrum “Więź” prowadzi terapię młodzieży, osób dorosłych, rodzin i par.
Anna Poleszak
Psycholog, terapeuta NARM™ (NeuroAffective Relational Model™ – Neuroafektywny model relacyjny) w trakcie certyfikacji. Absolwentka psychologii ze spec. neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła szkolenie z Integratywnej Systemowej Psychoterapii Krókoterminowej w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie.
Na co dzień pracuje z dziećmi, nastolatkami i ich rodzicami w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Malborku. Ma też doświadczenie pracy w szkole podstawowej, ŚDS i SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem.
W Centrum „Więź” prowadzi konsultacje psychologiczne i terapię indywidualną dorosłych. Bliskie jej jest integralne podejście do człowieka i zagadnienia związane z poczuciem sensu życia. Swoją pracę poddaje stałej superwizji.
Jacek Dorobek
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie i Marketing. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie przygotowania pedagogicznego. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu komunikacji, asertywności, pracy z emocjami, psychomanipulacji, przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży, treningu umiejętności interpersonalnych.
Jest terapeutą w trakcie szkolenia w 4-letnim Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które posiada rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
W CPP „Więź” prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych.
Sylwia Sommer
Psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła studia z psychologii na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Jest także absolwentką dwuletniego Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Odbyła szkolenia z systemowej terapii par i rodzin prowadzone przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii.
Pracowała przez kilka lat z dziećmi i młodzieżą na stanowisku psychologa szkolnego. Doświadczenie pracy z osobami dorosłymi zdobywała między innymi pracując z podopiecznymi w Domu Pomocy Społecznej, a także prowadząc warsztaty dla osób bezrobotnych. Była też członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Bliska jej jest również praca z parami z różnymi trudnościami w relacji a także z parami borykającymi się z problemem niepłodności. Pracowała z osobami indywidualnymi oraz parami w Poradni Zdrowia Prokreacyjnego “Naprocentrum”.
W Centrum “Więź” udziela konsultacji psychologicznych i prowadzi terapię osób dorosłych oraz par.