Rok 2023 był dla Centrum Psychologiczno-Pastoralnego “Więź” pełen dynamicznych działań. Wraz z kończącym się rokiem pragniemy podziękować Ci za obecność. Niezależnie od tego, czy mieliśmy okazję spotkać się w naszych gabinetach, podczas warsztatów czy w przestrzeni internetowej – dziękujemy za Twoją uwagę, czas, zaangażowanie.

Chcielibyśmy podsumować ten rok przypominając w kilku podpunktach te wydarzenia i inicjatywy, które szczególnie zapadły nam w pamięć lub/i miały duże znaczenie dla naszej społeczności oraz funkcjonowania Centrum “Więź” w różnych aspektach. To subiektywna lista, która oczywiście nie wyczerpuje tematu, ponieważ inicjatyw podjętych wspólnie przez nas i partnerów naszego centrum było znacznie więcej. Niech będzie ona wstępem do dalszych wspomnień z roku 2023.

Nowa strona internetowa. Z dumą ogłosiliśmy w 2023 roku transformację naszej strony internetowej, dostosowanej do najnowszych standardów. Dzięki współpracy z zespołem Geckonet, nasza strona www stała się bardziej przyjazna dla użytkowników mobilnych i zyskała nowoczesny wygląd. Wiemy z sygnałów od Was, że jest również wygodniejsza w użytkowaniu, niż dotychczasowa wersja, co bardzo nas cieszy.

Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ  

Aktywność w mediach społecznościowych. Dbamy o to, aby nasz kontakt z Wami nie opierał się wyłącznie na spotkaniach stacjonarnych. Dlatego w kończącym się roku postawiliśmy na dalszą komunikację na Facebooku, a nasza obecność w tym medium zaowocowała ponad 270 publikacjami, dzięki którym informowaliśmy o nowych inicjatywach i inspiracjach dotyczących zdrowia psychicznego.

Konferencja w Warszawie. W listopadzie byliśmy jednym z dwóch głównych organizatorów konferencji pod tytułem “Ciało, Psychika, Duch – Twórcze Napięcie”, która przyciągnęła wielu uczestników zarówno na spotkanie w Warszawie, jak i online. Transmisja na żywo zgromadziła 2 800 widzów, świadcząc o ogromnym zainteresowaniu tematem. To doświadczenie zainspirowało nas do tego, aby misję tworzenia konferencji kontynuować również w 2024 roku! Więcej szczegółów podamy już wkrótce. Tymczasem nasze podsumowanie tej inicjatywy przeczytać można TUTAJ.

Wsparcie psychologiczne. Nasz zespół składający się z 28 specjalistów kontynuował swoją misję pomocy poprzez psychoterapie, konsultacje i warsztaty w każdym z oddziałów Centrum “Więź”. W 2023 roku utrzymaliśmy zarówno współpracę z Wami stacjonarnie w naszych gabinetach w Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Kościerzynie, Chojnicach i Lęborku, jak i zapraszaliśmy do korzystania z psychoterapii w wersji online, z czego skorzystała chętnie również część osób poszukujących wsparcia.

Dni Skupienia w Ostrzycach. Spotkanie w malowniczych Ostrzycach było okazją dla 23 osób poświęcających się wsparciu psychologicznemu i duchowemu w Centrum “Więź”, by odnaleźć głębszy sens w swojej pracy. Jubileusz 10-lecia istnienia Centrum dodał temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Rekolekcje poprowadził dla nas ks. Hubert Wiśniewski z Gniezna. Uroczystą Mszą św. sprawował natomiast ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. TUTAJ obejrzeć można galerię zdjęć z naszych Dni Skupienia.

Warsztaty “W strefie ciała & ducha” oraz Kurs Wewnętrznej Integracji. Postawiliśmy również na wyjazdowe kursy organizowane w Radomiu i Mariówce wraz ze Szkołą Formacyjną św. Józefa oraz Fundacją 3 Sfery. Warsztaty te cieszyły się dużym zainteresowaniem, zgłębiając tematykę integracji wewnętrznej i pomagając kolejnym osobom w uporaniu się z trudnościami życiowymi.

Edukacja i superwizje. Organizowaliśmy również liczne warsztaty i superwizje dla specjalistów zdrowia psychicznego, które były okazją do kontynuowania profesjonalnego rozwoju i wymiany doświadczeń.

To był rok pełen wyzwań i sukcesów, które tworzyły naszą wspólną historię. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia i inicjatywy w 2024 roku, które mamy nadzieję, przyniosą jeszcze więcej wartości i inspiracji. Na razie jednak, pozostają one jeszcze tajemnicą, którą niebawem z radością się z Wami podzielimy.

Zapraszamy do wspólnej drogi w 2024 roku!