Święto Patronalne to ważny dzień w kalendarzu naszego zespołu. Jest ono okazją do wspólnego spotkania się osób pracujących w ramach “Więzi” w różnych miastach – wymiany doświadczeń, doposażenia w wiedzę i nabrania dobrej energii na kolejne miesiące pracy.

W dniach od 30. września do 2. października br. spotkaliśmy się ponownie – tym razem zjechaliśmy do Ostrzyc w powiecie kartuskim.

Sobotniej mszy świętej przewodniczył Biskup Arkadiusz Okroj, który trafnie zauważył, że nazwa Centrum “Więź” okazała się prorocza w stosunku do aktualnych czasów – pełnych trudności w relacjach międzyludzkich, szczególnie tych rodzinnych.

Biskup podczas swojej homilii przypomniał nam również postać św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która do swojej świętości zaczęła kroczyć dzięki wychowaniu i relacjom w domu rodzinnym – będąc dzieckiem świętych Ludwika i Zelii Martin.

Pracownicy Centrum „Wieź” przeżywali rekolekcje dotyczące modlitwy głębi, dzielili się swoim doświadczeniem dotyczącym pomagania osobom potrzebującym wsparcia, rozmawiali o rozwoju różnych przestrzeni działalności Centrum „Więź” oraz istniejącej w jego ramach Szkoły Formacyjnej świętego Józefa.

Część rekolekcyjną poprowadził dla nas ks. Radosław Kacprzak z Radomia. Wprowadził on uczestników w praktykę modlitwy głębi i omówił zasady rozeznawania duchowego.

Ważnym momentem spotkania była też dyskusja specjalistów (psychologów, psychoterapeutów, teologów-terapeutów) z bioetykiem ks. Arkadiuszem Drzycimskim na temat: “Jak pomagać osobom z zaburzeniami identyfikacji płciowej?”.

Relację zdjęciową z naszego spotkania przedstawiamy Wam na Fan Page’u Centrum “Więź” TUTAJ>>