Już we wrześniu 2023 roku startujemy z II edycją cyklicznych zjazdów w ramach cyklu “W strefie ciała & ducha”, podczas których skupiać się będziemy na poszukiwaniu równowagi w życiu. Aby lepiej zrozumieć czym jest ta wyjątkowa seria zajęć, przedstawiamy Wam relację z I edycji, która zakończyła się w czerwcu bieżącego roku. 

Oto wypowiedzi uczestników, którym postanowiliśmy oddać głos, aby opowiedzieli co realnie zmieniło się w ich życiu dzięki zaangażowaniu się w formułę proponowanych przez nas spotkań.

Agnieszka z Gdańska

Jaką konkretną zmianę widzę w swoim życiu po uczestnictwie w warsztatach? Nauczyłam się poznawać siebie poprzez ciało i jego reakcje, pogłębiać relację z Bogiem przez uważność i obecność. Zyskałam również samoświadomość w codziennym reagowaniu na trudności.

Jaką jedną myśl zabieram dla siebie/ zapamiętałam szczególnie? Taką, że ciało mówi o mnie szybciej niż głowa i emocje, a emocje nie są mną. 

Maria (uczestniczka “W strefie ciała & ducha” oraz Kursu Wewnętrznej Integracji)

Mam 63 lata. Jestem kobietą spełniającą się w rodzinie, małżeństwie, macierzyństwie, społecznie i zawodowo.

Na przestrzeni lat, liczne przebodźcowania na wielu płaszczyznach, objawiły się utratą zdrowia, łącznie z zagrożeniem życia i wszystkimi tego konsekwencjami. Od 14 lat zmagam się z chorobą nowotworową, a od 2 lat z ponownym jej nasilonym atakiem.

Permanentny stres spowodował, że znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji. Jestem po ludzku, totalnie przemęczona, bezsilna i bezradna.

I tu, już kolejny raz, z pomocą przybyła Opatrzność. Postawiła na drodze ludzi-profesjonalistów, którzy prowadzą kurs, uwzględniający człowieka jako współzależną całość ciała, psychiki i ducha.

O tych zajęciach dowiedziałam się od mojej koleżanki, która uczestniczyła w kilku takich spotkaniach. Powiedziała, że te warsztaty dużo jej pomogły i wiele dobrego uczyniły w jej życiu. Zaciekawiło mnie to. Tak na prawdę, nie miałam nic do stracenia w rozjechanym życiu.

Z dozą nieśmiałości dołączyłam do programu. Powoli, małymi kroczkami, ale sukcesywnie przyswajam wiedzę “o funkcjonalności i obsłudze organizmu ludzkiego” na trzech, integralnych poziomach: ciała, psychiki i ducha. Ta wiedza jest dobrze przełożona na praktykę dnia codziennego.

W towarzystwie prowadzących i uczestników, uczę się np. obiektywnego postrzegania świata, samej siebie, reakcji emocjonalnych, wykorzystywania doświadczenia i sposobów radzenia sobie na różnych płaszczyznach życia.

Modyfikuję i udoskonalam swój styl życia: moje dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia (np. dietetyczne). Doceniam i praktykuję ćwiczenia fizyczno-duchowe. Dużą, pozytywną zmianę obserwuję w relacjach międzyludzkich (np. w rodzinie i w pracy), co bezpośrednio przekłada się na wewnętrzny spokój i vice versa.

Chcę do maximum wykorzystać tę szansę, jako proces ku lepszemu i szczęśliwszemu życiu, bez względu na napotkane przeszkody.

Jezu, ufam Tobie!

Przedstawiamy również krótką fotorelację z wiosennych spotkań w ramach cyklu “W strefie ciała & ducha”. Wszystkie szczegóły dotyczące nowej edycji znajdują się TUTAJ>>

 

Zapisy na II edycję warsztatów w ramach cyklu “W strefie ciała & ducha”, które odbywać się będą w Mariówce pod Radomiem trwają!

Sprawdź program tego kursu w tym miejscu: https://centrumwiez.pl/ii-edycja-warsztatow-w-strefie-ciala-ducha-zapisy-trwaja/