Kolejne sobotnie zajęcia rozwojowe dla dzieci w starogardzkim oddziale Centrum “Więź”

img_1085 Od godz. 10.00 do 13.00 dzieci w kilku grupach wiekowych uczestniczyły w zajęciach manualnych, logopedycznych, z rytmiki oraz języka angielskiego. Uczestnicy zajęć pod opieką wychowawców i wolontariuszy przywitali wyraźnie odczuwalną za oknem Panią Wiosnę. Po zajęciach z dziećmi wolontariusze zajęli się przygotowaniem ogrodu (wokół obiektów Więzi), który będzie służył dzieciom w czasie zajęć prowadzonych na świeżym powietrzu, kiedy pogoda na to pozwoli. Zapraszamy na zajęcia rozwojowe dzieci oraz młodzież pragnącą pomagać wychowawcom w prowadzeniu zajęć.

Kliknij CZYTAJ DALEJ, aby zobaczyć galerię zdjęć.

Czytaj więcej

Uroczysta inauguracja oddziału Centrum Psychologiczno-Pastoralnego “Więź” w Starogardzie Gdańskim

19 lutego 2014 r. w Starogardzie Gdańskim uroczyście otwarto i pobłogosławiono pierwszy oddział Centrum “Więź”. Obrzędu dokonał biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Budująca jest historia miejsca, w którym istnieje starogardzkie Centrum. Mianowicie jest to dawny dom rodziny Pawełek. Rodzina ta użycza swój dawny dom, który stał się miejscem świadczenia kompleksowej pomocy zarówno osobom indywidualnym jak i całej rodzinie w różnych fazach jej rozwoju. Ta sporej wielkości placówka jest podzielona na strefy: “strefę dziecka”, “strefę młodzieżową”, “strefę rodziny” oraz “strefę seniora”.

Relacja z uroczystości:
na stronie Radia GŁOS http://ods.od.nih.gov/images/Common/externallink.png oraz na portalu internetowym Stolica Kociewia http://ods.od.nih.gov/images/Common/externallink.png.

Czytaj więcej

Indianie w CPP “Więź” w Starogardzie Gdańskim

IMG_0224Od 27 do 31 stycznia w ramach ferii zimowych odbywają się zajęcia rozwojowe dla dzieci w starogardzkim oddziale Centrum “Więź”. Każdy dzień ma osobną tematykę: “indiańska wioska”, “w zdrowym ciele zdrowy duch”, “wyprawa na wyspę skarbów”, “taniec żywiołów”, “w świecie baśni”.

Kliknij CZYTAJ DALEJ, by zobaczyć relację z pierwszego dnia (w tym zdjęcia).

Czytaj więcej

Pierwsze zajęcia dla dzieci w Nowym Roku

IMG_9879Pierwsze zajęcia w Nowym Roku 2014 w Centrum “Więź”
w Starogardzie Gdańskim upłynęły w atmosferze oczekiwania na przybycie Trzech Króli. Na zajęciach plastycznych dzieci przygotowywały własne korony, na zajęciach muzycznych przypominały sobie kolędy, aby na końcu razem z Mędrcami ze Wschodu radośnie pokłonić się Świętej Rodzinie.

Kliknij CZYTAJ DALEJ, aby zobaczyć szczegóły relacji z ostatniego spotkania (w tym obszerną galerię zdjęć).

Czytaj więcej

Kolejne zajęcia rozwojowe dla dzieci

Brzmiało “one, two, three… and Merry Christmas”, było ozdabianie choinki oraz tańce integracyjne. Zapraszamy na kolejne spotkanie 28 grudnia, w ramach zajęć m.in. przygotowywanie masek sylwestrowych.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia sprzed tygodnia świątecznego:

Czytaj więcej
  • 1
  • 2