Koniec roku zawsze sprzyja pewnym podsumowaniom. To dobra okazja, aby sięgnąć pamięcią do tego w jaki sposób spędzaliśmy czas z najbliższymi, jakie nastąpiły zmiany w naszym życiu. To także dobry moment, aby podziękować, wyrazić wdzięczność. Również w naszym zespole zdobyliśmy się na podsumowanie ostatnich miesięcy. Dobrego czasu, chociaż – jak wszędzie – pełnego wyzwań.

W minionych miesiącach zdecydowaliśmy się przede wszystkim na uruchomienie Klubu Dla Rodzin – projektu wspierającego rodziny poprzez różne inicjatywy stacjonarne i przeprowadzane online. Efektem tego projektu były wakacyjne turnusy dla rodzin, które w dwóch turach zorganizowaliśmy w nadmorskiej Białogórze w lipcu i sierpniu.

Otwierając się jeszcze bardziej na komunikację z naszymi odbiorcami na pomocą internetu, poprowadziliśmy łącznie 10 bezpłatnych webinariów online – od połowy roku realizowanych w ramach Klubu Dla Rodzin.

W mijającym roku zaproponowaliśmy Wam także nowe edycje kursów, rekolekcji i warsztatów:

  • Kurs św. Józefa (luty-czerwiec) – prowadzący ks. Krzysztof Naczk
  • Rekolekcje „Modlitwa Jezusowa. Miłująca obecność (luty-marzec) – prowadząca s. Weronika Dryl OSU
  • Program walki ze stresem, wspierania odporności i uważnego życia (marzec-maj) – prowadzący Karol Drywa i ks. Krzysztof Naczk
  • Kurs „Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować?” (kwiecień-czerwiec) – prowadząca dr Katarzyna Sanocka-Szulc
  • Kurs Tobiasza (od września), Kurs Wewnętrznej Integracji wraz z przyjętą później formułą Weekendów Wewnętrznej Integracji oraz Trening Uważności ze św. Franciszkiem z Asyżu – prowadzącym wspomniane projekty jest ks. Krzysztof Naczk
  • Kurs Pisania Ikon (III edycja) – prowadzące s. Weronika Dryl OSU i Halina Urban
  • Akademia Zdrowia (od października) – prowadzący Dorota Kamrowska, Karol Drywa i ks. Krzysztof Naczk
  • Kawiarenki pod Aniołem – stacjonarnie w Kościerzynie (prowadząca Marzena Burawska) i Chojnicach
  • Trening Umiejętności Społecznych w Lęborku – prowadzący Roman Łojek.

Oprócz wspomnianych wyżej projektów pracowaliśmy również indywidualnie i grupowo w ramach sesji terapeutycznych z osobami indywidualnymi, małżeństwami i rodzinami. Do Waszej dyspozycji byli specjaliści w naszych oddziałach stacjonarnych w Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Kościerzynie, Chojnicach i Lęborku.

W ramach działań Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Więź” i Szkoły Formacyjnej św. Józefa odbyło się również kilka innych inicjatyw, które były odpowiedzią na zapotrzebowanie w zakresie rozwoju osobistego oraz pracy nad relacjami.

To był trudny, ale dobry rok. Okres dużej ilości spotkań, wspólnego wzrastania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom naszych zespołów oraz uczestnikom wszystkich organizowanych przez nas inicjatyw!