Zapraszamy do zapisów na II edycję Szkoły dla rodziców z cyklem “Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować?”. Warsztaty poprowadzi dr Katarzyna Sanocka-Szulc – psycholog, psychoterapeuta i coach,  pracujący na co dzień z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym „Więź” w Tczewie.

Warsztaty pomogą Ci zrozumieć zachowania Dziecka oraz własne, uzbroją Cię w praktyczne narzędzia radzenia sobie w sytuacjach trudnych i wzmocnią Twoją pewność siebie jako dobrego Rodzica i Wychowawcy, dzięki czemu Twoje Dzieci będą bardziej szczęśliwe.

Spotkania online odbywać się będą w czwartki w godz. 18:30-20:00 na platformie Zoom. W ramach cyklu zaplanowaliśmy 10 spotkań, a pierwsze z nich odbędą się już 23 września.

Koszt całkowity 600 zł. Płatność w trzech ratach.

Po każdym spotkaniu uczestnicy otrzymają nagranie video z wykładu.

Zgłoszenia: lub tel. 886 598 267

Poniżej prezentujemy program szczegółowy warsztatów:

TEMAT
Poruszane zagadnienia
Wprowadzenie
Omówienie planu spotkań (wstęp, cz. szkoleniowa – prezentacja, pytania, cz. warsztatowa – narzędzia, zakończenie). CZ. WARSZTATOWA. Dobry Rodzic – definicje, oczekiwania społeczne. Mit narcyzmu. Zadanie domowe.
Zarządzanie emocjami
Inteligencja emocjonalna. Rodzaje emocji i ich uwarunkowania. Funkcjonalność a potrzeby Konsekwencje niezaopiekowania. Literatura dziecięca na temat emocji CZ. WARSZTATOWA. Rozpoznawanie emocji w ciele, porównania. Jak radzić sobie z histeriami i atakami złości u dzieci? Zadanie domowe.
Komunikacja prawie doskonała
Porozumienie bez przemocy. Stawianie granic. Przepraszanie. CZ. WARSZTATOWA. Karta konfliktu. Techniki asertywności. Zadanie domowe.
Stres – Twój przyjaciel czy wróg?
Fizjologia stresu. Obszar stresu. Pandemia – konsekwencje psychologiczne. CZ. WARSZTATOWA. Skrzyneczka radzenia sobie ze stresem. Rodzaje tech. relaksacyjnych. Zadanie domowe.
Jak uchronić Dziecko przed depresją?
Objawy depresji. Czynniki ryzyka. Skuteczność. Wybór maluszka. CZ. WARSZTATOWA. Profilaktyka – dyskusja. Jak reagować na smutek DZ? Bezpieczna baza. Zadanie domowe.
Jak zadbać o siebie? CZ. I
  TEMAT NIESPODZIANKA

Filmik „Jak zadać o siebie nie zaniedbując rodziny?” CZ. WARSZTATOWA. Mapa marzeń. Zadanie domowe.
Jak zadbać o siebie? CZ. II  
TEMAT NIESPODZIANKA

Recepta na szczęście. Artykuł „O cierpliwości”. CZ. WARSZTATOWA. Pytania reflektujące. Zadanie domowe.

Systemowe podejście do konfliktu – dlaczego tak mam?

Znaczenie rodzin pochodzenia w transmisji zachowań. Miejsce dziecka w rodzinie. CZ. WARSZTATOWA. Co dostałam w spadku – co żegnam a co zabieram? Zadanie domowe.

Kary i nagrody – czy jest alternatywa?

Badania – nagrody a kary, mechanizm karania. Naturalna konsekwencja. Metoda samolotowa. CZ. WARSZTATOWA. Omówienie radzenia sobie. Zadanie domowe.
Zakończenie
Domówienie rzeczy, na które zabrakło czasu lub wyszła potrzeba z grupy. CZ. WARSZTATOWA. Powrót do oczekiwań. Podziękowania. Zadanie domowe.