Już 8 listopada 2024 roku w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji „Twórcze Napięcie” zatytułowana „Trauma i lęk w ciele, psychice i duchu”. Wydarzenie odbędzie się w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przy ul. Wóycickiego 1/3, w godzinach 9:45–14:30.

Konferencja dla specjalistów i pasjonatów

Konferencja jest skierowana do szerokiego grona odbiorców – naukowców, studentów oraz praktyków zajmujących się pomocą psychologiczną, pedagogiczną i duszpasterską, a także wszystkich zainteresowanych tematyką traumy i lęku.

Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić wiedzę na temat traumatycznych doświadczeń oraz ich oddziaływania na zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe. Spotkanie to zgromadzi ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, oferując nowatorskie spojrzenie na te istotne zagadnienia współczesnego społeczeństwa.

Główne tematy i prelegenci

Wydarzenie rozpocznie się wystąpieniami przedstawicieli Instytutu Psychologii UKSW:

  • Magdalena Żemojtel-Piotrowska – profesor nauk społecznych, dyrektorka Instytutu Psychologii UKSW, kierownik Centrum Psychologii Międzykulturowej.
  • Marcin Kłosowski – doktor nauk społecznych, adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Psychoterapii UKSW, psychoterapeuta i duchowny katolicki.

W kolejnych panelach wystąpią:

  • Aleksandra Kühn-Dymecka –  doktor nauk medycznych, mazowiecki Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Psychologii Klinicznej, superwizor Psychologii Klinicznej, która omówi różne oblicza lęku i traumy z perspektywy klinicysty.
  • Joanna Kuciel-Frydryszak – dziennikarka i autorka książek, która przedstawi reakcje czytelników na temat traumy.
  • Tomasz Gaj i Łukasz Kubiak – dominikanie i psychoterapeuci, specjalizujący się w podejściu ISTDP (Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy), którzy omówią lęk i traumę w psychice.
  • Jacek Prusak – doktor psychologii, psychoterapeuta, dyrektor Instytutu Psychologii Akademii Ignatianum w Krakowie, który zajmie się tematem nerwicy eklezjogennej.
  • Krzysztof Naczk – psycholog, psychoterapeuta, doktor teologii, duchowny katolicki i dyrektor CPP “Więź” który przedstawi podejście do pracy z traumą poprzez ciało.

Konferencję zakończy panel dyskusyjny z możliwością zadawania pytań do wszystkich ekspertów. Dodatkowo, organizatorzy uczczą pamięć ks. Krzysztofa Grzywocza – rekolekcjonisty i terapeuty.

 

Zapisy i udział

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie https://tworczenapiecie.pl Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zgłosić się jak najszybciej.

 

Organizatorzy

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź” oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zapraszamy do udziału i zdobycia nowej wiedzy na temat traumy i lęku!